Tooted‪» Vehicles and machinery‪» Õlid ja Määrdeained‪» Cars‪» Motor oils‪» 10W-40‪»

ELF Evolution 700 STI 10W-40 Osasynteettinen moottoriöljy 4L

ELF Evolution 700 STI 10W-40 Osasynteettinen moottoriöljy 4L


Hind
29,02 + tarne kulud
7,25 € / l
Hinnas sisaldub käibemaks 25.5 %


Kogus
tk


Umbkaudne kohaletoimetamisaeg 3 - 15 päev(a).
Saadavus
Hinnanguliselt 3 - 15 päev(a) tellimusest, at the earliest 8.12.2025. Hinnangu usaldusväärsus on hea.

Saadavus
Teavita mind, kui toode on jälle saadaval.


Toote kirjeldus
ELF:n synteettiseen teknologiaan perustuva teknologia, joka varmistaa kestävän suorituskyvyn ajan mittaan ja täyttää siten OEM-valmistajien tarpeet pidennettyjen öljynvaihtovälien suhteen. Erinomaiset pesuominaisuudet parantavat moottorin puhtautta ja parantavat suorituskykyä.

Suunniteltu erityisesti täyttämään suoraruiskutusmoottoreiden erityisvaatimukset. Suoraruiskutus parantaa tehoa ja vääntömomenttia alhaisella nopeudella ja vähentää polttoaineen kulutusta, mutta myös nostaa käyttölämpötilaa. Siksi on tärkeää käyttää voiteluainetta, joka pystyy suojaamaan moottoria korkeissa lämpötiloissa.

Laaja viskositeettiindeksialue antaa voiteluaineelle erinomaisen suorituskyvyn korkeissa lämpötiloissa ja varmistaa moottorin osien nopean voitelun kylmäkäynnistyksen aikana. Tämä optimaalinen suoja kaikissa lämpötiloissa pidentää moottorin käyttöikää.

Hyväksynnät
PSA B71 2300, RENAULT RN0700, RENAULT RN0710, VW 501.01, VW 505.00


Kansainväliset luokitukset
ACEA A3/B4, API CF, API SN


Product line
ELF Evolution


Taaksepäin yhteensopivuus
PSA B71 2294


Täyttää vaatimukset / Suositellaan käytettäväksi
FIAT 9.55535-G2, MB 229.3


Viskositeetti
SAE 10W-40


Öljyn käyttökohde
Henkilö- ja pakettiautot


Kaal
4 kg(Sisaldab ka võimaliku pakendi kaalu)


Maht
4 liitrit


Päritolumaa
Poola


Kommentaarid
Lisa kommentaar

Kaubamärk