Productos‪» Ajoneuvot ja koneet‪» Autokemikaalit‪» Huolto- ja korjauskemikaalit‪» Aires acondicionados‪» Kompressoriöljyt ja huoltoaineet‪» R134a-järjestelmät‪» PAG-öljyt‪»

MAGNETI MARELLI UV CONTRAST FOR LEAK DETECTION

MAGNETI MARELLI UV CONTRAST FOR LEAK DETECTION


Precio
24,50 + gastos de envío
Incl. IVA 25.5 %


Cantidad
uds


Tiempo de entrega estimada 3 - 15 día(s).
Disponibilidad
Aproximadamente 3 - 15 día(s) desde el pedido. La fiabilidad de la estimación es bueno.

Disponibilidad
Notifíquenme cuando este producto esté disponible


Descripción

Magneti Marelli UV Dye on ammattikäyttöön tarkoitettu fluoresoiva väriaine, jolla paikannat nopeasti ja tarkasti vuodot R-134a-kylmäainetta käyttävistä ilmastointijärjestelmistä. Tuote on valmis seos, joka sisältää UV-väriaineen ja kompressoriöljyn.

  • Tarkka ja tehokas: Erittäin kirkkaan fluoresoinnin ansiosta pienimmätkin vuodot tulevat selkeästi näkyviin UV-lampun alla. Tämä tehostaa diagnosointia ja säästää aikaa korjaustöissä.
  • Automaattinen annostelu: Pullo on suunniteltu annostelemaan aineen tarkasti ja helposti, mikä tekee asennuksesta siistiä ja luotettavaa.
    Optimoitu R-134a-järjestelmiin: Kehitetty erityisesti käytettäväksi R-134a-kylmäaineen kanssa. Se on yhteensopiva yleisimpien voiteluaineiden kanssa (kuten PAG-öljyt) eikä vahingoita järjestelmän komponentteja, kuten kompressoria, tiivisteitä tai letkuja.
  • Turvallinen koostumus: Tuote on kehitetty ilman liuottimia, mikä tekee siitä turvallisen käytettäväksi sekä järjestelmässä että ympäristön kannalta.

Käyttöohjeet ja annostelu

  • Lisää aine ilmastointijärjestelmän matalapainepuolelle pullon oman annostelumekanismin avulla.
  • Annosteluohje: Käytä 7,5 ml (noin 1/4 unssia) väriainetta jokaista 1,4 kg kylmäainetta kohden. Tarkista ajoneuvon järjestelmän kylmäainemäärä.
  • Käynnistä moottori ja ilmastointi, jotta aine pääsee kiertämään järjestelmässä.
  • Tarkista järjestelmä vuotojen varalta UV-lampulla. Vuotokohdat näkyvät fluoresoivana valona.

Capacidad
250 mililitro


Comentarios
Añadir comentario

Marca