Prodotti‪» Ajoneuvot ja koneet‪» Oli e Lubrificanti‪» Small engines‪» Motor oils‪» 4T‪» 10W-40‪»

MOTUL 3000 10W-40 4T Mineral Motor Oil 1L

MOTUL 3000 10W-40 4T Mineral Motor Oil 1L


Prezzo
8,57 + costi di consegna
8,57 € / l
Il prezzo IVA inclusa 25.5 %


Quantità
pz


Tempo di consegna approssimativo 3 - 15 giorno/giorni.
Disponibilità
Approssimativamente 3 - 15 giorno/giorni dall'ordine. L'affidabilità della stima è buono.

Disponibilità
Avvisatemi quando questo prodotto è disponibile


Descrizione del prodotto

MOTUL 3000 10W-40 4T on perinteinen, mineraalipohjainen nelitahtimoottoriöljy, joka on kehitetty tarjoamaan luotettavaa voitelua ja suojaa moottoripyöriin ja muihin 4T-moottoreihin. Tämä öljy sopii erityisesti vanhempiin tai klassisempiin moottoripyörämalleihin, jotka eivät vaadi synteettisiä tai puolisynteettisiä öljyjä.

Sen 10W-40 viskositeetti tarjoaa tehokkaan suojan moottorin komponenteille ja varmistaa helpon käynnistyksen kylmänä. Mineraaliöljyt ovat erinomainen valinta moottoreihin, jotka on suunniteltu käyttämään juuri tätä öljytyyppiä.

Tärkeimmät edut

  • Perinteinen koostumus: Mineraalipohjainen öljy sopii täydellisesti vanhempien ja perinteisempien moottoripyörämoottoreiden vaatimuksiin.
  • Kulumissuoja: Vahvistettu suoja suojaa moottorin ja vaihteiston komponentteja kulumiselta ja korroosiolta.
  • Kytkimen yhteensopivuus: JASO MA2-hyväksyntä varmistaa, että öljy soveltuu moottoripyörissä käytettäviin märkäkytkimiin, estäen luiston ja taaten tehokkaan voimansiirron.
  • Puhdas moottori: Sisältää lisäaineita, jotka auttavat ehkäisemään lian ja sakan muodostumista.

Soveltuu kaikkiin nelitahtimoottoreihin, joissa on integroitu tai erillinen vaihteisto ja märkä- tai kuivakytkin, ja jotka suosittelevat SAE 10W-40 -viskositeettia.


La dimensione approssimativa dell'imballo o le dimensioni della confezione del prodotto sono 130 x 230 x 60 mm.


Kansainväliset luokitukset
API SM, JASO MA2, SAE 10W-40


Öljyn käyttökohde
4T-moottorit


Tipo
Mineral Oil


Peso
0,975 kg(Include il peso dell'eventuale imballaggio)


Volume
1 litro


Commenti
Aggiungi commento

Marca