TillgångUngefär
3 - 15 dag(ar) från beställningen, tidigast 5.3.2026. Tillförlitlighet vid uppskattningen är bra.
LagersituationenMeddela mig när produkten kommer in i lager igen
ProduktbeskrivningMAGNETI MARELLI Cool Weather POE 100 är en högkvalitativ, helsyntetisk polyolesterolja (POE) speciellt utvecklad för luftkonditioneringskompressorer i moderna fordon. Denna hybridkompatibla olja innehåller ett förblandat UV-färgämne som sparar tid vid underhållsarbete och möjliggör omedelbar läckagedetektering med hjälp av en UV-lampa. 1-litersförpackningen är ett ekonomiskt val för aktiv verkstadsanvändning.
Produktens främsta fördelar:
- Integrerad UV-kontrast: Visar systemläckor tydligt utan behov av separat färgämne.
- Kompatibel med hybrid- och elfordon: Hög isoleringsprestanda gör den till ett säkert val även för elektriska kompressorer.
- Utmärkt smörjförmåga: Minskar friktion och slitage, vilket avsevärt förlänger livslängden på luftkonditioneringskompressorn.
- Fuktbeständighet: Den avancerade sammansättningen har optimerats för att bättre motstå den hygroskopicitet som är typisk för POE-oljor.
Användningsområden:
Utmärkt lämpad för fordon som använder R-134a- eller R-1234yf-köldmedier och kräver POE 100-viskositetsolja. Speciellt rekommenderad för hybrid- och helelbilar på grund av kraven från deras elektriska kompressorer.
Tekniska data:
- Typ: POE 100 (Polyesterolja)
- Egenskap: Innehåller UV-färgämne (med UV-kontrast)
- Förpackningsstorlek: 1 l
- Märke: Cool Weather
- Tillverkare: MAGNETI MARELLI
Tips: Kom ihåg att alltid hålla flaskan väl tillsluten, eftersom POE-oljor är känsliga för fukt från luften, vilket kan försvaga oljans isolerande egenskaper.
Volym1 liter
Tillverkningsland
Polen
KommentarerLägg till en kommentar
Varumärke