TillgångUngefär
3 - 15 dag(ar) från beställningen, tidigast 27.2.2026. Tillförlitlighet vid uppskattningen är bra.
LagersituationenMeddela mig när produkten kommer in i lager igen
ProduktbeskrivningEUMER Grayling Pink – Det säkra valet för harrfiskare när den är som bäst.
Eumer Grayling är en sjunkande fluga speciellt utformad för harr och sik i det klara vattnet i norr. Den rosa färgen är en av de mest effektiva stimulansfärgerna i fiskehistorien och lockar fisk även när traditionella färger inte fungerar. Storlek S12 är den optimala generella storleken som fungerar under hela fiskesäsongen i floder och fjällsjöar.
Produktegenskaper:
- Oemotståndlig stimulansfärg: Den ljusrosa färgen fungerar som en utmärkt träffpunkt, vilket gör att även passiva harrar slår flugan.
- Högkvalitativ bindningslina: Flugorna är bundna till slitstarka krokar tillverkade av noggrant utvalda material så att de tål flera träffar och starka strömmar.
- Optimal storlek S12: Flugans storlek är balanserad mellan attraktionskraft och fångstförmåga - den är tillräckligt liten för blyg sik, men tillräckligt stor för att synas även i djupare strömmar.
- Mångsidig: Fungerar utmärkt både i slutet av en fluglina och som sidfluga med en ytfluga eller tyngre nymf.
Tekniska data:
- Färg: Rosa
- Storlek: S12
- Typ: Våtfluga
- Antal: 2 st / förpackning
- Målfisk: Harr, sik, öring och mört
KommentarerLägg till en kommentar
Varumärke