SaatavuusArviolta
3 - 15 vrk tilauksesta, aikaisintaan 1.3.2026. Arvion luotettavuus on hyvä.
Varastotilanne ja saapuvatHaluan ilmoituksen, kun tuotetta tulee lisää varastoon
Tuotteen kuvaus
K2 Alustansuojaruisku on korkealaatuinen, paineilmakäyttöinen työkalu, joka on suunniteltu erityisesti alustansuojamassojen, kiveniskusuojien ja kotelosuoja-aineiden levittämiseen. Ruiskun ergonominen muotoilu ja kestävä rakenne tekevät siitä luotettavan valinnan niin ammattikorjaamoille kuin vaativille harrastajille. Se sopii suoraan tavallisimpiin 1 litran kierteellisiin suojainepulloihin (UBS-standardi).
Tuotteen tärkeimmät edut:
-
Tarkka ja tasainen jälki: Mahdollistaa suoja-aineen levittämisen tasaisena kerroksena, mikä takaa parhaan mahdollisen suojan ruostetta ja mekaanista kulumista vastaan.
-
Ergonominen muotoilu: Kevyt ja hyvin tasapainotettu pistoolikahva vähentää käden väsymistä pitkäkestoisessakin työssä.
-
Mukana jatkoletku: Varustettu joustavalla letkulla, jonka avulla suoja-aineen levittäminen onnistuu vaivatta myös ahtaisiin koteloihin, kynnyksiin ja runkopalkkien sisään.
-
Standardikiinnitys: Sopii suoraan useimpiin markkinoilla oleviin 1 litran alustansuoja- ja massa-astioihin.
-
Kestävä rakenne: Valmistettu laadukkaista materiaaleista, jotka kestävät liuottimia ja kovaa käyttöä.
Käyttökohteet:
- Alustan massaus ja kiveniskusuojan levitys.
- Koteloiden, ovien sisäosien ja runkopalkkien suojaus.
- Äänieristysmassojen ruiskutus.
Tekniset tiedot:
-
Käyttöpaine: Suositeltu 3–6 bar
-
Liitäntä: Standardi paineilmaliitin (1/4")
-
Yhteensopivuus: 1 litran vakioastiat (kierteellä)
-
Valmistaja: K2
-
Tuotekoodi: L001
Vinkki: Puhdista ruisku huolellisesti heti käytön jälkeen sopivalla liuottimella (esim. tärpätillä tai ohentimella), jotta massa ei kuivu suuttimeen ja työkalu säilyy käyttövalmiina vuosia.
Tuotteen koko pakattuna tai myyntipakkauksen koko on arviolta 200 x 310 x 50 mm.
Paino1 kg(Sisältää mahdollisen myyntipakkauksen painon)
KommentitLisää kommentti
Tuotemerkki