Tuotteet‪» Ajoneuvot ja koneet‪» Öljyt ja voiteluaineet‪» Pienkoneet‪» Haarukkaöljyt‪»

MOTUL Täyssynteettinen haarukkaöljy Factory Line SAE 7.5W 1 l

MOTUL Täyssynteettinen haarukkaöljy Factory Line SAE 7.5W 1 l


Hinta
19,54 + toimituskulut
19,54 € / l
Sis. alv 25.5 %


Määrä
kpl


Toimitusaika arviolta 3 - 15 vrk.
Saatavuus
Arviolta 3 - 15 vrk tilauksesta, aikaisintaan 23.1.2026. Arvion luotettavuus on hyvä.

Varastotilanne ja saapuvat
Haluan ilmoituksen, kun tuotetta tulee lisää varastoon


Tuotteen kuvaus

Motul Factory Line Fork Oil 7.5W (Light Medium) on korkealuokkainen, 100 % synteettinen iskunvaimenninöljy, joka on kehitetty erityisesti kilpakäyttöön tarkoitetuille teleskooppihaarukoille. Tämä Factory Line -sarjan öljy on suunniteltu tarjoamaan optimaalinen vaimennusteho ja tasainen toiminta vaativimmissakin ajo-olosuhteissa sekä tiellä että maastossa.

Tuotteen tärkeimmät edut:

  • Vähentää kitkaa: Sisältää ainutlaatuisen kitkaa vähentävän lisäaineen, joka varmistaa haarukan herkän ja sujuvan toiminnan (anti-friction).
  • Vakaa vaimennus: Täyssynteettinen koostumus säilyttää viskositeettinsa ja vaimennusominaisuutensa tasaisena laajalla lämpötila-alueella, ehkäisten "fading"-ilmiötä.
  • Erinomainen suoja: Suojaa iskunvaimentimen sisäosia kulumiselta, korroosiolta ja hapettumiselta, pidentäen huoltovälejä.
  • Tiivisteystävällinen: Erityisesti kehitetty olemaan vahingoittamatta haarukan tiivisteitä ja stefoja.

Tekniset tiedot:

  • Viskositeetti: SAE 7.5W (Light Medium)
  • Tyyppi: 100 % synteettinen
  • Käyttökohde: Perinteiset ja USD-haarukat (Upside Down)
  • Pakkauskoko: 1 litra

Tuotteen koko pakattuna tai myyntipakkauksen koko on arviolta 130 x 230 x 60 mm.


Viskositeetti
SAE 7.5W


Paino
0,99 kg(Sisältää mahdollisen myyntipakkauksen painon)


Tilavuus
1 litra


Kommentit
Lisää kommentti

Tuotemerkki